*

Náš tým

Projekt Zdraví dětem je tvořen týmem odborných pracovníků. Přednášky provádí vždy zkušené lektorky z blízkého okolí škol s pedagogickým a odborným vzděláním v oblasti výživového poradenství. Lektorky jsou řádně proškoleny a veškeré případné problémy konzultují s metodiky primární prevence ve školách a pedagogicko-psychologických poradnách. Lektorky jsou držitelkami certifikátů v oblasti výživového poradenství (dětská, sportovní, redukční výživa) i v oblasti osobního tréninku (zdravotní tělesná výchova). 

Jejich nadšení a zápal pro věc se přenáší na žáky a tím vzniká ideální atmosféra pro výuku. Komunikaci ze školami zajišťují koordinátorky projektu. Profesionální vystupování a maximální spokojenost žáků i školy je pro nás nejvyšší prioritou.

Projekt Zdraví dětem je pro nás zábavou i posláním.

Mgr. Hana Kaňková

lektorka
výživová poradkyně
autorka projektu Zdraví dětem
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka magisterského studia zeměpisu a tělesné výchovy pro II. stupeň ZŠ na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Autorka projektu Zdraví dětem určeného pro mateřské, základní a střední školy. Autorka pohybového kurzu Cvičíme se Zdravíkem a Jedlíkem.

Mgr. Jan Kaňka

jednatel
odborný poradce
autor projektu Zdraví dětem
Česká republika

Absolvent magisterského studia výpočetní techniky a technické výchovy na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Spoluautor projektu Zdraví dětem určeného pro mateřské, základní a střední školy. Spoluautor pohybového kurzu Cvičíme se Zdravíkem a Jedlíkem.

Mgr. Žaneta Svobodová

lektorka
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka magisterského studia učitelství biologie a tělesné výchovy pro střední školy – Jihočeská Universita, Pedagogická fakulta.

Mgr. Ludmila Scharf

lektorka
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina
Středočeský kraj
Hlavní město Praha

Absolventka magisterského studia Pedagogika volného času – Jihočeská Universita, Pedagogická fakulta.

Bc. Eliška Tenklová

lektorka
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka Teologické fakulty Jihočeské Univerzity - obor Pedagogika volného času. Od roku 2010 se věnuje práci s kolektivy od mateřských škol po seniory. Realizovala několik zážitkových kurzů pro dospělé, adaptační kurzy pro ZŠ aj.

Mgr. Jindřiška Jahnová

lektorka
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka magisterského studia učitelství pro první stupeň ZŠ.

Mgr. Kateřina Kratochvílová

lektorka
Olomoucký kraj
Zlínský kraj
Moravskoslezský kraj

Absolventka Univerzity Palackého Olomouc - Fakulta tělesné výchovy a sportu - Rekreologie.

Bc. Jaroslava Koryčanská

lektorka
Zlínský kraj
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj

Absolventka VŠP, a.s. Ostrava – obor Ekonomika a management. Poradenství v oblasti prevence a řešení neuro-vývojových poruch u dětí.

Mgr. Lucie Sýkorová

lektorka
Liberecký kraj
Plzeňský kraj

Absolventka magisterského studia na Technické univerzite v Liberci - obor učitelství pro první stupeň, statní zkouška z tělesné výchovy.

Ing. Bc. Zuzana Lenerová

lektorka
Královéhradecký kraj
Ústecký kraj
Praha

Absolventka technické univerzity v Liberci - pedagogická fakulta.

Mgr. Michaela Osladilova

lektorka
Plzeňský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka Západočeská univerzity - pedagogické fakulty - aprobace Tv - Bi pro druhý ZŠ.

Edita Fejtková

lektorka
Středočeský kraj
Praha

Komplexní výcvik prevence – osvědčení o absolvování studia k výkonu specializačních činností – prevence sociálně-patologických jevů. Metodička primární prevence pro MŠ a ZŠ (prevence sociálně-patologických jevů). Studentka pedagogiky v Příbrami, DVPP a SSŠ Střed. Zkouška odborné způsobilosti ze školství, obecná a zvláštní část – Ministerstvo vnitra ČR.

Mgr. Markéta Salajková

lektorka
Jihomoravský kraj
Kraj Vysočina

Pedagogická fakulta UPOL - Vysokoškolské vzdělání v oboru Učitelství pro 1. stupeň

Oldřiška Kališová

lektorka
Jihomoravský kraj
Kraj Vysočina

SŠ - Předškolní pedagogika a psychologie, rozšířené vzdělání v oblasti terapeutické činnost pro práci s dětmi i dospělými.

Mgr. Michaela Rychtecká

lektorka
Jihomoravský kraj

Absolventka Masarykova Univerzita v Brně Magisterský titul v oboru Humanitní environmentalistiky, Západočeská univerzita v Plzni Bakalářský titul v oboru sociální práce, 2002 - 2005

Mgr. Luboš Borecký

lektor
Středočeský kraj

Vysoká škola tělesné výchovy sportu Palestra v Praze Obor/specializace: Wellness specialista. Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra v Praze Obor/specializace: Sportovní a kondiční specialista.

Mgr. Barbora Folbergerová

lektorka
Liberecký kraj
Ústecký kraj

Studium SPgŠ v Litoměřicích a poté obor „Vychovatelství pro speciální zařízení" na PF UJEP v Ústí nad Labem. Od roku 2005 pracuji jako učitelka v MŠ Litoměřice.

Kateřina Vaculková

koordinátorka ŠABLONY (Obslužná společnost - ZkusToZdrave.cz, z.s.)
Česká republika

Univerzita Palackého, CMTF – obor Sociální práce, CARITAS VOS – obor Sociální práce, Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta – asistent pedagoga, Obslužná společnost – poradce v oblasti dotačního poradenství.

Ing. Jana Holíková

koordinátorka projektu Zdraví dětem
Česká republika

Absolventka Vysoké školy zemědělské, fakulty provozně ekonomické v Českých Budějovicích.

Eva Kaňková

koordinátorka projektu Zdraví dětem
Česká republika

Dlouholeté zkušenosti v oblasti lidských zdrojů.

Mgr. Tomáš Tenkl

školní psycholog
odborný poradce v oblasti prevence
Jihočeský kraj

Absolvent jednooborové psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Školní psycholog na ZŠ v Českých Budějovicích. Probíhající doktorské studium na pedagogické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích.

Mgr. Vít Somr

metodik primární prevence
odborný poradce v oblasti prevence
Jihočeský kraj

Absolvent magisterského studia španělštiny, tělesné výchovy pro II. stupeň ZŠ a SŠ na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Mudr. Ivana Prollová

odborný poradce pro tělovýchovu a sport
Jihočeský kraj

Absolventka lékařské fakulty University Karlovy v Plzni, obor všeobecné lékařství. Praktický lékař pro dospělé a tělovýchovný lékař pro děti a mládež. Odborný profesor Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích - fyziologie tělesných cvičení a tělovýchovné lékařství.

Bc. Petra Křížková

odborný poradce pro předškolní pedagogiku
Jihočeský kraj

Absolventka bakalářského studia specializace v pedagogice, obor Učitelství pro mateřské školy na JČU v Českých Budějovicích, metodička a učitelka MŠ (30 let praxe v oblasti předškolního vzdělávání), vedení odborné praxe studentek oboru učitelství pro MŠ na JČU (15 let), autorka metodické řady Domlouváme se na pravidlech - metodický portál RVP.CZ

Mudr. Bc. Michaela Štěchová

odborný poradce
Jihočeský kraj

Absolventka lékařské fakulty UK v Plzni. Lékař na oddělení ARO, též lékař pro ZZS Jihočeského kraje.

Zdravík

zaměření na sportovní aktivity, hry, odborník na dětskou výživu
Česká republika

Jmenuji se Zdravík a jsem maskotem projektu Zdraví dětem vytvořeného Mgr. Hanou Kaňkovou. Mým hlavním úkolem je bojovat s dětskou obezitou zábavnou formou na všech školách v České republice. S nejlepším kamarádem Jedlíkem prožíváme úžasná dobrodružství, při kterých se snažíme naučit děti zdravému životnímu stylu. Těším se na společná setkání na přednáškách, nebo při pohybových kurzech.

Jedlík

konzumace sladkostí, nezdravých pokrmů, hraní her na počítači, válení se u televize, zlobení, odmlouvání rodičům
Česká republika

Jmenuji se Jedlík a jsem maskotem projektu Zdraví dětem vytvořeného Mgr. Hanou Jáchymovou. Představuji způsob nezdravého stravování a špatného životního stylu. Hlavní náplní každého dne bylo sezení u počítače a konzumace chipsů, hranolek, čokolády a coly. Pod vedením mého nejlepšího kamaráda Zdravíka objevuji krásy sportu, her a měním své špatné stravovací návyky.

Betynka

zaměření na problematiku hladovění a poruch příjmu potravy
Česká republika

Jmenuji se Betynka a jsem maskotem projektu Zdraví dětem. Jsem postavou, která poukazuje na problematiku hladovění a poruch příjmu potravy. Díky novým kamarádům Zdravíkovi a Jedlíkovi se učím zdravě a pravidelně jíst. Přestávám mít strach z tloušťky a objevuji radost z pohybu a sportu.

Ajtík

počítačový závislák, pařan, herní maniak, youtuber
Česká republika

Jmenuji se Ajtík a jsem maskotem projektu Zdraví dětem. Jsem postavou, která poukazuje na problematiku závislosti na počítačích, IT technologiích, můj celý dosavadní život byl jen počítače, hry, Facebook a Youtube. Díky novým kamarádům Zdravíkovi a Jedlíkovi poznávám krásy přírody, sportu a zdravého životního stylu.

Kryštůfek záchranář

průvodce programem Staň se hrdinou
Česká republika

Kryštůfek záchranář je hlavní aktivitou Nadačního fondu Kryštůfek. U nás figuruje jako průvodce vzdělávacími programy Staň se hrdinou na mateřských, základních a středních školách. Účelem Kryštůfka záchranáře je pomoc pro děti, které se ocitnou v péči záchranářů na palubě sanitního vozu. Snižuje úzkost a obavy dětí bez doprovodu rodičů a tím ulehčuje práci záchranářům, doktorům i zdravotnickému personálu. Kryštůfek pomáhá tisícovkám dětí ročně. Najdete ho ve 12 ze 14 krajů v České Republice.

Naši koordinátoři projektu Zdraví dětem Vás rádi ve stanovený termín kontaktují.
*
*
*
*
Vyžadujeme vyplněná všechna pole.