*

Přednášky pro rodiče a zaměstnance škol

Přednášky pro rodiče a zaměstnance škol I., II. (mateřské, základní a střední školy)

Rodiče učí své děti základní pravidla zdravého stravování už od malička a jejich děti jí pravidelně a s chutí. Ne vždy tomu však takto je. Mnozí rodiče si neuvědomují důležitost jídla a jednotlivé porce nahradí třeba sušenkou, čokoládovou pochoutkou, nebo bonbóny. Jsou rádi, že děti „něco“ snědly a víc stravování neřeší. V supermarketech pak často nakupují slazené nápoje, nebo dětské „energy drinky“.

Díky našim přednáškám, kterých se účastní děti již od tří let se dozvídáme, že děti společně s rodiči vůbec nejí. Jídlo tak pro ně není důležité. Ani starší děti často vůbec neví, co během dne snědly.

Ovoce a zeleninu jí minimální počet dětí a s věkem se konzumace ještě snižuje. Po rozhovoru s dětmi zjišťujeme, že rodiče ovoce a zeleninu také nechtějí, proto jí téměř nekupují.

Cílem naší přednášky pro rodiče a zaměstnance škol je jejich motivace ke zdravějšímu stravování. Snahou je, aby si rodiče uvědomili, že jsou největším vzorem pro své děti. Učíme je, jak s dětmi o jídle mluvit a na jaké věty a připomínky si dávat pozor. Často stačí, aby tatínek řekl, že chce jídlo bez zeleniny, nebo že mrkev nejí. Děti pak potravinu zavrhnou, aniž by jí vůbec ochutnaly. S tím souvisí i „ošklíbání“ se před (pro rodiče) nedobrým jídlem. Děti pak jen kopírují chování a postoje k jídlu po svých rodičích.

Přednášky pro rodiče a zaměstnance škol trvají dvě vyučovací hodiny (jedna lektorka, jeden program), na konci je prostor pro diskuzi dle požadavku posluchačů.

Programy lze realizovat i distanční formou, zajímavá je zejména aktivní účast celé rodiny jak učitelů, tak rodičů.


 ------> OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ VÝUKY PROJEKTU ZDRAVÍ DĚTEM <------

Obsah přednášky pro rodiče a zaměstnance škol - program I.

 

Obsah přednášky pro rodiče a zaměstnance škol - program II.

Hodiny jsou vždy vedeny zkušenými lektory s pedagogickým a odborným vzděláním.

Pro více informací nás kontaktujte:

email: info@zkustozdrave.cz
tel.: +420 773 755 722 - koordinátorka projektu

 

Informace pro rodiče (na nástěnku)

Naši koordinátoři projektu Zdraví dětem Vás rádi ve stanovený termín kontaktují.
*
*
*
*
Vyžadujeme vyplněná všechna pole.