*

Přednášky pro rodiče

Rodiče učí své děti základní pravidla zdravého stravování už od malička a jejich děti jí pravidelně a s chutí. Ne vždy tomu však takto je. Mnozí rodiče si neuvědomují důležitost jídla a jednotlivé porce nahradí třeba sušenkou, čokoládovou pochoutkou, nebo bonbóny. Jsou rádi, že děti „něco“ snědly a víc stravování neřeší. V supermarketech pak často nakupují slazené nápoje, nebo dětské „energy drinky“.

Díky našim přednáškám, kterých se účastní děti již od tří let se dozvídáme, že děti společně s rodiči vůbec nejí. Jídlo tak pro ně není důležité. Ani starší děti často vůbec neví, co během dne snědly.

Ovoce a zeleninu jí minimální počet dětí a s věkem se konzumace ještě snižuje. Po rozhovoru s dětmi zjišťujeme, že rodiče ovoce a zeleninu také nechtějí, proto jí téměř nekupují.

Cílem naší přednášky pro rodiče je jejich motivace ke zdravějšímu stravování. Snahou je, aby si rodiče uvědomili, že jsou největším vzorem pro své děti. Učíme je, jak s dětmi o jídle mluvit a na jaké věty a připomínky si dávat pozor. Často stačí, aby tatínek řekl, že chce jídlo bez zeleniny, nebo že mrkev nejí. Děti pak potravinu zavrhnou, aniž by jí vůbec ochutnaly. S tím souvisí i „ošklíbání“ se před (pro rodiče) nedobrým jídlem. Děti pak jen kopírují chování a postoje k jídlu po svých rodičích.

Přednášky pro rodiče trvají dvě vyučovací hodiny (jedna lektorka), na konci je prostor pro diskuzi dle požadavku posluchačů.

 

Obsah přednášky pro rodiče

Hodiny jsou vždy vedeny zkušenými lektory s pedagogickým a odborným vzděláním.

 

Pro více informací nás kontaktujte:

email: info@zkustozdrave.cz
tel.: +420 773 755 722 - koordinátorka projektu

 

Informace pro rodiče (na nástěnku)

Naši koordinátoři projektu Zdraví dětem Vás rádi ve stanovený termín kontaktují.
*
*
*
*
Vyžadujeme vyplněná všechna pole.