*

Náš tým

Neziskové organizace ZkusToZdrave z.s.ZkusToZdrave.cz, z.s. se specializují na přednášky v oblasti zdravého životního stylu. Hlavním bodem našeho projektu je boj s dětskou obezitou, téma, které je aktuální na všech školách nejenom v České republice. Kurzy na sebe navazují a na konci získává dítě, student ucelený přehled o zdravém životním stylu a jeho aplikaci v životě. Projekt splňuje Preventivní program MŠMT.

Přednášky provádí vždy zkušené lektorky z blízkého okolí škol s pedagogickým a odborným vzděláním v oblasti výživového poradenství. Lektorky jsou řádně vyškoleny a veškeré případné problémy konzultují s metodiky primární prevence ve školách a pedagogicko-psychologických poradnách. Náše lektorky jsou držitelkami certifikátů v oblasti výživového poradenství (dětská, sportovní, redukční výživa) i v oblasti osobního tréninku (zdravotní tělesná výchova).

Jejich nadšení a zápal pro věc se přenáší na žáky a tím vzniká ideální atmosféra pro výuku. Profesionální vystupování a maximální spokojenost žáků i školy je pro nás nejvyšší prioritou.

Práce v programu s dětmi se pro nás stala zábavou i posláním.

Mgr. Hana Kaňková

lektorka
výživová poradkyně
autorka projektu Zdraví dětem
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka magisterského studia zeměpisu a tělesné výchovy pro II. stupeň ZŠ na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Autorka projektu Zdraví dětem určeného pro mateřské, základní a střední školy. Autorka pohybového kurzu Cvičíme se Zdravíkem a Jedlíkem.

Mgr. Bc. Štěpánka Novotná

lektorka
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka magisterského studia specializace v pedagogice Vychovatelství se zaměřením na Výchovu ke zdraví a absolventka bakalářského studia specializace v pedagogice v oboru Výchova ke zdraví na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Eliška Tenklová

lektorka
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka Teologické fakulty JU České Budějovice - Pedagogika volného času (2019).

Mgr. Martina Bílková

lektorka
Jihočeský kraj
Plzeňský kraj
Kraj Vysočina

Absolventka magisterského studia na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích - Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, tělesná výchova.

Mgr. Lucie Kalistová

lektorka
Plzeňský kraj

Absolventka magisterského studia na Západočeské univerzitě v Plzni - učitelství pro střední školy, obor tělesná výchova a psychologie.

Mgr. Marie Ambrožová

lektorka
Moravský kraj
Zlínský kraj
Pardubický kraj
Olomoucký kraj

Absolventka magisterského studia na Masarykově univerzitě v Brně - Speciální pedagogika, dále Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně - Institutu mezioborových studií v Brně.

Mgr. Lucie Veselá

lektorka
Jihomoravský kraj
Pardubický kraj
Zlínský kraj
Olomoucký kraj

Absolventka Masarykovy univerzity – Fakulta sportovních studií a navazující magisterské studium Učitelství tělesné výchovy pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Mgr. Veronika Andres

lektorka
Jihomoravský kraj

Absolventka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, obor občanská výchova a výchova pro zdraví pro II. stupeň ZŠ.

Mgr. Kateřina Kratochvílová

lektorka
Olomoucký kraj
Zlínský kraj
Moravskoslezský kraj

Absolventka Univerzity Palackého Olomouc - Fakulta tělesné výchovy a sportu - Rekreologie.

Mgr. Gabriela Marečková

lektorka
Liberecký kraj
Středočeský kraj
Ústecký kraj

Absolventka Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlova Praha - obor učitelství TV-BI.

Mgr. Milena Kejla Urbanová

lektorka
Liberecký kraj

Absolventka Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem, učitelství pro 1.stupeň ZŠ, obor tělesná výchova.

Mgr. Ivana Blablová

lektorka
Moravskoslezký kraj
Olomoucký kraj
Zlínský kraj
Ostrava

Absolventka magisterského studia Specializace v pedagogice obor učitelství odborných předmětů se zaměřením na gastronomii a služby a bakalářské studium se stejným zaměřením.

Bc. Petra El-Kayssi Trchová

lektorka
Karlovarský kraj

Absolventka bakalářského studia - Pedagogické fakulty Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, doplněného o pedagogické minimum.

Mgr. Jan Kaňka

jednatel
odborný poradce
autor projektu Zdraví dětem
Česká republika

Absolvent magisterského studia výpočetní techniky a technické výchovy na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Spoluautor projektu Zdraví dětem určeného pro mateřské, základní a střední školy. Spoluautor pohybového kurzu Cvičíme se Zdravíkem a Jedlíkem.

Mgr. Jan Pokorný

osobní trenér
trenér MFK
fyzioterapeut
Jihočeský kraj

Absolvent magisterského studia biologie a tělesné výchovy pro střední školy na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Ing. Jana Holíková

koordinátorka projektu Zdraví dětem
Česká republika

Absolventka Vysoké školy zemědělské, fakulty provozně ekonomické v Českých Budějovicích.

Eva Kaňková

koordinátorka projektu Zdraví dětem
Česká republika

Dlouholeté zkušenosti v oblasti lidských zdrojů.

Zdravík

zaměření na sportovní aktivity, hry, odborník na dětskou výživu
Česká republika

Jmenuji se Zdravík a jsem maskotem projektu Zdraví dětem vytvořeného Mgr. Hanou Kaňkovou. Mým hlavním úkolem je bojovat s dětskou obezitou zábavnou formou na všech školách v České republice. S nejlepším kamarádem Jedlíkem prožíváme úžasná dobrodružství, při kterých se snažíme naučit děti zdravému životnímu stylu. Těším se na společná setkání na přednáškách, nebo při pohybových kurzech.

Jedlík

konzumace sladkostí, nezdravých pokrmů, hraní her na počítači, válení se u televize, zlobení, odmlouvání rodičům
Česká republika

Jmenuji se Jedlík a jsem maskotem projektu Zdraví dětem vytvořeného Mgr. Hanou Jáchymovou. Představuji způsob nezdravého stravování a špatného životního stylu. Hlavní náplní každého dne bylo sezení u počítače a konzumace chipsů, hranolek, čokolády a coly. Pod vedením mého nejlepšího kamaráda Zdravíka objevuji krásy sportu, her a měním své špatné stravovací návyky.

Betynka

zaměření na problematiku hladovění a poruch příjmu potravy
Česká republika

Jmenuji se Betynka a jsem maskotem projektu Zdraví dětem. Jsem postavou, která poukazuje na problematiku hladovění a poruch příjmu potravy. Díky novým kamarádům Zdravíkovi a Jedlíkovi se učím zdravě a pravidelně jíst. Přestávám mít strach z tloušťky a objevuji radost z pohybu a sportu.

Naši koordinátoři projektu Zdraví dětem Vás rádi ve stanovený termín kontaktují.
*
*
*
*
Vyžadujeme vyplněná všechna pole.